Akcja Caritas „Rodzina Rodzinie”

W sierpniu zakończyła się zbiórka w ramach organizowanej przez CARITAS akcji „Rodzina Rodzinie”, przeprowadzona w naszej parafii przez Zespół Charytatywny. Dzięki zebranym środkom przez 6 miesięcy wpłacano kwotę 510 zł na konto fundacji, która pozwoliła przez ten okres utrzymać się syryjskiej rodzinie mieszkającej w Aleppo.

Caritas rodzina rodzinie

Caritas rodzina rodzinie

Pomoc trafiła do konkretnej rodziny – Aram Jokarian ma 63 lata i mieszka z żoną Ritą Kulun, która ma 43 lata. Mają dwójkę dzieci: Lenę (18 lat) i Patil (6 lat). Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo w związku z działaniami wojennymi od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody, a każda pomoc umożliwia ludziom przetrwanie w bardzo trudnych warunkach.

Podczas finału akcji w naszej parafii udało się jednak zebrać większą sumę pieniędzy, które również zostały wpłacone na konto fundacji. Będą one przekazane na pomoc szpitalom i innym organizacjom niosącym pomoc pogrążonemu w chaosie Aleppo.