Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej

Przez wieki Kaczyce stanowiły część parafii Pogwizdów, jednak pod koniec XIX wieku podjęto działania zmierzające do usamodzielnienia się. Istotną rolę w tym procesie odegrało powstanie na terenie wsi kaplic.

W 1875 roku na gruncie pana Foltyna powstała kaplica św. Rocha. Kościółek został przebudowany w 1937 roku. Powstałą kaplicę poświęcono 22 sierpnia 1937 roku, ustanawiając wezwanie Matki Boskiej Częstochowskiej. Pierwotnie w kaplicach odprawiano Msze Święte raz w miesiącu; w sposób szczególny uroczyście obchodzono odpusty. Ułatwiło to dostęp wiernych do nabożeństw. Współcześnie w kaplicy odprawiane są Msze niedzielne – o godz. 9.30, w których uczestniczą głównie mieszkańcy części Kaczyc nazywanej Podświnioszów.