VI Niedziela Wielkanocna

9.05.2021 r.

Kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. Ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnych procesji do kapliczek.

W piątek, 14 maja, przypada święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę, 16 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu dzieci klas III przystąpią do I Komunii świętej podczas Mszy o godz. 11.00. Podczas tej Mszy kościół będzie zarezerwowany wyłącznie dla dzieci oraz ich rodziców. Dzieci komunijne polecam modlitwie wszystkich parafian.

Próby dla dzieci komunijnych: Poniedziałek i środa o godz. 17.00 w kościele

Spowiedź dla dzieci komunijnych będzie w piątek:

Klasa III a – godz. 15.00

Klasa III b – godz. 16.00

Okazja do spowiedzi dla rodziców codziennie pół godziny przed nabożeństwami.

Rodziców dzieci komunijnych proszę o sprzątanie kościoła i jego obejścia w czwartek o godz. 17.30. Z tej racji Msza święta w tym dniu przesunięta zostaje na godzinę 17.00.

Serdecznie dziękuję ojcom dzieci komunijnych, którzy wczoraj porządkowali otoczenie kościoła i probostwa. Dziękuję za użyczenie kosiarek i pił do cięcia drewna.

W minionym tygodniu poinformowano, że na ten rok nasza parafia nie otrzyma dotacji na dokończenie remontu kościoła.. Będziemy się o nią ponownie starać na przyszły rok. Z tym jednak, że potrzebny będzie także wkład własny parafii. Dlatego ofiarami kopertowymi będziemy gromadzić potrzebne środki. Za wszystkie dotychczas złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.