III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy święty czas rekolekcji, które potrwają do środy włącznie. Witam wśród nas rekolekcjonistę O. Władysława ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, tzw. Sercanów.  Życzymy Mu światła i mocy Ducha Świętego. Chciejmy w naszych  modlitwach pamiętać o Ojcu rekolekcjoniście, a także by czas rekolekcji zaowocował w naszych rodzinach gorliwością w przyjęciu Bożego Słowa i łaski sakramentów świętych.

Zachęcam wszystkich Parafian do gorliwego uczestnictwa w Wielkopostnych Rekolekcjach.

Dzisiaj nauki podczas każdej Eucharystii. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn na naukę stanową.

Od poniedziałku do środy Msze Święte z naukami o godz. 7.30 i 18.00 w kościele, oraz o 16.30 w kaplicy MB.

Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 19.00, dla młodzieży we wtorek o godz. 19.00.

Okazja do spowiedzi świętej codziennie rano od godz. 7.00, oraz po południu od godz. 17.00.

Dopilnujmy także, by dzieci sumiennie uczestniczyły w tych dniach w szkolnych rekolekcjach: klasy VI,VII,VIII,3 Gimn o godz. 9.00.  Klasy od 1 do 5 o godz. 11.00

Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce przed kościołem.

Na zakończenie rekolekcji – w środę – zostanie zebrana kolekta na klasztor Ojców Sercanów jako podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje.

Serdecznie zapraszam do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30.

Spotkanie dla grupy Bożych Dzieci w piątek o godz. 15.30 w salce na probostwie.

Kółko gitarowe dla dzieci i młodzieży w sobotę o godz. 9.00 w salce na probostwie.

Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece wielkanocne w ramach akcji Caritasu. Cena świecy – 6 zł.

Serdecznie dziękuję Parafianom z ulic Podleśnej i Pogodnej za sprzątane kościoła i ofiarę na kwiaty.

Nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy do końca czerwca zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński odbędą się 30 marca – sobota od godz. 14.00 do 19.00 w Pogwizdowie, w salce katechetycznej. W tych godzinach przewidziana jest Msza Św. oraz spotkanie z doradcą rodzinnym.

Zmarła śp. Urszula Kula z ul. Sobieskiego 7. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…