XXIV Niedziela Zwykła

15.09.2019 r.

Dzisiaj w naszym kościele przeżywamy doroczny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Witam serdecznie wszystkich Drogich Parafian oraz Miłych Gości. W sposób szczególny witam O. Aarona, franciszkanina – odpustowego kaznodzieję.

Kolekta dzisiejsza, w trzecią niedzielę miesiąca – jako kopertowa – przeznaczona jest na nasz kościół.  Bóg zapłać za ofiary.

Serdecznie zapraszam na nieszpory odpustowe dzisiaj o godz. 15.30.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. W poniedziałek, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  2. W środę, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika
  3. W piątek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia o godz. 16.30
  4. w sobotę, 21 września – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Tradycyjnie w poniedziałek po odpuście zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych Parafian. Szczególnie wspomnimy tych, którzy odeszli od ubiegłorocznego odpustu.

Msza szkolna dla wszystkich dzieci w piątek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii do udziału w tej Mszy Św.

Pierwsze spotkanie dla Bożych Dzieci w piątek o godz. 15.30 w salce na probostwie.

Serdecznie dziękuję Parafianom z ul. Morcinka z Blokami, za sprzątanie kościoła, obejścia wokół niego i ofiarę na kwiaty.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do odświętnego wystroju kościoła: Państwu Mariannie i Henrykowi za przywiezienie kwiatów z giełdy i wykonanie pięknej dekoracji w kościele, Panom kościelnym, Pani Barbarze.

Przed kościołami i kaplicami naszej Diecezji prowadzona jest dzisiaj zbiórka pieniężna na radio diecezjalne Anioł Beskidów.