UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7.06.2020 r.

Kolekta przeznaczona jest na diecezję oraz cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. w poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej
  2. w czwartek, 11 czerwca – uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8.00, 9.30, 11.00. W tym dniu nie będzie tradycyjnej procesji ulicami naszej parafii. W zamian, po każdej Mszy nabożeństwo eucharystyczne.
  3. W sobotę, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, który patronuje naszej kaplicy na ul. Konopnickiej. Z tej racji, w sobotę o godz. 10.00, zostanie odprawiona w kaplicy suma odpustowa w int. Parafian. Serdecznie zapraszam Parafian do udziału we Mszy Św. odpustowej.

Msze święte z kaplic naszej parafii odprawiane są w kościele parafialnym.

W poniedziałek oraz środę o godz. 17.00 w kościele spotkania przygotowujące do I Komunii świętej dla grupy czerwcowej. Część dzieci przystąpi do Komunii Św. 27 czerwca, a druga grupa 19 września. Polecam te dzieci oraz ich rodziny modlitwie wszystkich parafian.

Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed nabożeństwami.

W przyszłą niedzielę Msza chrzcielna z błogosławieniem dzieci rocznych o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce na probostwie.

Serdecznie dziękuję Panom, którzy w środę pracowali przy wycinaniu drzew przy probostwie. Dziękuję Panom, którzy w czwartek pracowali przy cięciu starych gontów, rozładunku węgla i porządkowaniu, oraz wszystkim, którzy w piątek rozładowali transport gontów na remont dachu kościoła.

Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za poświęcony czas i trud pracy.

Rozpoczęły się prace remontowe na dachu kościoła. Parafia otrzymała dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ochrona zabytków”.  Otrzymaliśmy 290 tyś zł. na remont nawy głównej kościoła, prezbiterium oraz sobót. Remont ścian bocznych kościoła pokrywamy ze środków własnych. Ich koszt też jest spory, bo sięgający kwoty niemal 50 tyś zł. i nie uwzględnia wielu dodatkowych wydatków, które zapewne pojawią się w trakcie prac remontowych. W związku z tym zwracam się ponownie z serdeczna prośbą o finansowe zaangażowanie. Jeśli kogoś stać, to proszę o dodatkowe ofiary, poza tymi wyznaczonymi na ten rok.

Warto się zaangażować, by nasza świątynia zajaśniała nowym blaskiem.

W przyszłym roku planowany jest remont całej wieży kościoła. Na ten cel również będziemy wnioskować o dotację.