VII Niedziela Zwykła

23.02.2020 r. r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

W najbliższą środę, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty a także czas Komunii Świętej wielkanocnej.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7.00 i 18.00 w kościele oraz o godz. 16.30 w kaplicy MB.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy.

Bractwo Trzeźwości zaprasza w Środę Popielcową do kościoła o godz. 17.00 na modlitwę w int. trzeźwości w naszej parafii.

W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 16.30. W zakrystii można składać zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tego nabożeństwa.

W niedziele Wielkiego Postu o godz.15.30 – Gorzkie Żale. Kazania pasyjne wygłosi Ks. Jerzy Gibas – wikary z Pogwizdowa.

Gorąco zachęcam parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz do zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

W piątek o godz. 15.30 spotkanie dla grupy Bożych Dzieci. Msza szkolna dla dzieci o godz. 17.00.

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy VIII a w piątek po mszy szkolnej w salce na probostwie.

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży klas VIII w czwartek 30 kwietnia o godz. 17.00 w Pogwizdowie. Gdyby ktoś ze starszych roczników pragnął przystąpić do tego sakramentu, proszę by zgłosił się w kancelarii parafialnej.

W związku z rozpoczętym dzisiaj 53 tygodniem modlitw o trzeźwość narodu, na stoliku pod dzwonnicą wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia o podjęciu trzeźwości okresowej bądź stałej. Księga wystawiona będzie przez cały okres Wielkiego Postu.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Parafianom  z ulic Stalmacha i Magnolii.

Przed kościołem ministranci sprzedają prasę religijną. Zachęcamy do lektury.