VI Niedziela Wielkanocy

22.05.2022 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

W poniedziałek, wtorek i środę VI tygodnia wielkanocnego przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się do przydrożnych krzyży oraz kaplic.

W naszej parafii procesje odbędą się:

w poniedziałek o godz. 17.30 – od kapliczki na ul. Średnicowej

we wtorek po Mszy porannej udamy się do krzyża obok kaplicy pogrzebowej

w środę o godz. 17.30 – od kapliczki na ul Pocztowej

Zachęcam do licznego udziału w tych procesjach oraz nabożeństwach.

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w kościele pół godziny przed Mszami wieczornymi.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. we wtorek, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki
  2. w czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

Od piątku przeżywać będziemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego.

W przyszłą niedzielę, 29 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Za miesiąc, w sobotę 25 czerwca, przypada 50 rocznica poświęcenia naszego parafialnego kościoła. Z tej okazji, w tym dniu zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta o godz. 11.00. Juz dzisiaj zapraszam do udziału w niej wszystkich Parafian oraz Poczty Sztandarowe.

Jeśli chodzi o temat remontu wieży kościoła, to rozpoczęcie prac przewidziane jest na początek września. W związku z tym, że nie otrzymaliśmy dotacji, będziemy w tym roku remontować tylko kopułę wieży kościoła. Remont będzie finansowany z parafialnych środków.