I Niedziela Adwentu

1.12.2019 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Diecezję oraz cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

Od jutra rozpoczynamy Msze roratnie, które sprawowane będą w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do udziału w nich dzieci, młodzież i dorosłych. Najmłodsze dzieci zapraszam z lampionami.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. We wtorek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  2. W środę, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Z tej okazji Msza św. o godz. 12.00 w int. Górników naszej parafii, rencistów, emerytów, ich rodzin oraz ++ górników.

W tym roku uroczystość połączona jest z poświęceniem nowego pomnika upamiętniającego zlikwidowaną kopalnię Morcinek oraz Górników, którzy ponieśli na niej śmierć. Uroczystości rozpoczną się już o godz. 11.30 przy pomniku, skąd wyruszy pochód do kościoła na Eucharystię.  Zaprasza się wszystkich górników wraz z rodzinami do licznego udziału w uroczystości, najpierw przy pomniku a następnie w kościele. Po Mszy spotkanie barbórkowe w Domu Ludowym.

• W piątek, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. Po roratach spotkanie w kościele najmłodszych dzieci ze św. Mikołajem.
  • W sobotę, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Z tej racji w przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 16.00 w int. Pszczelarzy, ich rodzin oraz ++ pszczelarzy.
  • W przyszłą niedzielę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W piątek spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej od godz. 13.30

Spotkanie dla Bożych Dzieci w piątek o godz. 15.30 w salce na probostwie.

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla uczniów klasy VIII a w piątek po roratach w salce na probostwie.

Najbliższe odwiedziny duszpasterskie:

Sobota, 7 grudnia – ul. Harcerska od końca

Niedziela, 8 grudnia – ul. Matejki 2 do 56

Serdecznie dziękuję Parafianom z ul. Matejki za sprzątanie kościoła, jego obejścia oraz ofiarę na kwiaty.

Przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece wigilijne, w ramach akcji Caritasu. Cena świecy – 7 zł.

W zakrystii są nabycia opłatki wigilijne oraz kalendarze dla rolników.

Przed kościołem można nabyć Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.