V Niedziela Wielkanocna

28.04.2024 r.

Kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. w poniedziałek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy
  2. w środę, 1 maja, wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Modlimy się o błogoslawieństwo dla każdej ludzkiej pracy. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane bedą pół godziny przed mszami wieczornymi
  3. w czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  4. w piątek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą o godz. 8.00, 9.30, i 11.00. Nie będzie Mszy popołudniowej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  5. w sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. W tym dniu o godz. 16.00 Msza św. w int. strażaków naszej parafii, ich rodzin oraz za zmarłych strażaków.

Odwiedziny chorych i starszych parafian z sakramentami świętymi w sobotę od godz. 9.00. Proszę ich zgłosić w zakrystii.

W sobotę dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania, który odbędzie się w Pogwizdowie w godzinach od 10.00 do 17.00. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony uczniom klasy VIII w sobotę, 18 maja, w Pogwizdowie.

W przyszłą niedzielę strażacy z Kaczyc przeprowadzą zbiórkę pieniężną przed kościołem i kaplicą, która przeznaczona będzie na doposażenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Serdecznie dziękuję Parafianom z ul. Tuwima za sprzątanie kościoła, jego obejścia oraz ofiarę na kwiaty.

Serdecznie dziękuję Panom Marianowi Wajdzikowi i Józefowi Macura za kilkudniowe prace naprawcze ścian wieży kościoła.

Parafia w Pogwizdowie organizuje kolonie letnie w terminie 19 – 28 lipca w miejscowości Bojano. Koszt wyjazdu to 1750 zl. Program wyjazdu wywieszony jest w gablotce przed kościołem. Zapisy u proboszcza w Pogwizdowie.