UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

W piątek, 1 listopada, przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Procesje na cmentarze odbędą się w następującym porządku:

Ul. Tuwima – po Mszy św. o godz. 9.30

Pod Lipkami – po Mszy o godz. 11.00

Przy kaplicy Św. Antoniego – godz. 14.15

Ul. Średnicowa – godz. 15.00

W sobotę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy Św. za zmarłych zalecanych o godz. 8.00

Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy na nich znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci pozostaje jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy wstawiennictwu Kościoła. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, za uczynione dobro, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Zalecania za zmarłych można składać w zakrystii. W intencji zmarłych zalecanych odmawiać będziemy różaniec do 8 listopada.

Ze względu na zmianę czasu na zimowy, Msze św. popołudniowe w tygodniu sprawowane będą o godz. 17.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w tygodniu po każdej Mszy św. oraz w poniedziałki i środy od godz. 15.30 do 16.30.

Serdecznie dziękuje Parafianom z ulic: Tuwima i Zakątka Leśnego za sprzątanie kościoła, jego obejścia i ofiarę na kwiaty.

Dziękuję Panu kościelnemu za skoszenie trawników wokół kościoła.

Przed kościołem ministranci sprzedają prasę religijną. Jest Gość Niedzielny, który od dzisiejszej niedzieli będzie kosztował 6 zł.  oraz Mały Gość dla dzieci. Zachęcam do lektury.