Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

3.12.2023 r.

Kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii.

W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Niech pomocą w tym przygotowaniu będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszam dzieci, młodzież oraz dorosłych. Roraty w poniedziałki, w środy i w piątki.

Liturgiczne obchody tygodnia:

  1. w poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Z tej okazji Msza św. w int. Górników,rencistów,emerytów,ich rodzin,++górnikow o godz. 11.00.
  2. w środę, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja,biskupa. Po roratach tradycyjne spotkanie Św. Mikołaja z dziećmi przedszkolnymi.
  3. w czwartek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościola. Z tej okazji Msza św. w int. Pszczelarzy w przyszłą niedzielę o godz.16.00.
  4. w piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp. Świece Caritasu rozprowadzają Panie z Zespołu Charytatywnego. Cena świecy 15 zl.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne.

Spotkanie dla grupy Dzieci Maryi w piątek o godz. 16.00. w salce na probostwie.

W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie modlić się w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną. Zbiórka pieniężna prowadzona będzie przed wszystkimi kościołami w Polsce.

Najbliższe odwiedziny duszpasterskie:

09.12. – sobota, ul. Pocztowa od nr. 1 /godz. 9.00/

10.12 – niedziela, ul. Jabłoni od ul. Ludowej /godz. 13.00

Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego duchowego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia.

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE ADWENT 2023

02.12. Sobota – ul. Średnicowa nr. nieparzyste od 1

03.12. Niedziela – ul. Średnicowa nr. parzyste od 2

09.12. Sobota – ul. Pocztowa od nr. 1

10.12. Niedziela – ul. Jabłoni od nr. 1

16.12. Sobota – ul. Harcerska od nr. 1

17.12. Niedziela – ul. Kłosowa od nr. 1