Odpust w parafii

„Zebraliśmy się, aby uczcić święty znak naszej wiary” – tymi słowami ksiądz proboszcz rozpoczął uroczystą sumę odpustową 15 września 2019 roku. Tradycja święta Podwyższenia Krzyża sięga początków chrześcijaństwa i wiąże się z odnalezieniem relikwii Krzyża Świętego przez świętą Helenę w IV wieku.

Homilię podkreślającą wartość krzyża w naszym życiu wygłosił ojciec franciszkanin Aaron, pustelnik z Jaworzynki. Ukazywał siłę, którą można zaczerpnąć z krzyża i wartość cierpienia, z jakim mierzymy się w codzienności.

Uroczystość uświetnili górnicy z orkiestry dętej oraz poczty sztandarowe strażaków, górników, pszczelarzy i kolejarzy parafii.

Po uroczystej sumie parafianie i przybyli goście wzięli udział w procesji teoforycznej dookoła kościoła oraz odśpiewali hymn „Te Deum”.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w tym roku zostało także uczczone akcją ewangelizacyjną „Polska pod Krzyżem”, o której można przeczytać między innymi w poniższym artykule:
https://ekai.pl/ponad-60-tys-wzielo-udzial-w-akcji-polska-pod-krzyzem/