Odpust w parafii

14 września w liturgii Kościoła wspomina się uroczyście odnalezienie i podwyższenie jednej z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa – Krzyża, na którym dokonało się zbawienie wszystkich ludzi. Z wydarzeniem tym wiąże się postać św. Heleny, matki cesarza Konstantyna Wielkiego. Przypisuje jej się nie tylko odnalezienie drzewa Krzyża, ale także wybudowanie dwóch bazylik w Jerozolimie.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego  kieruje nasz wzrok ku największej tajemnicy chrześcijaństwa – ku doskonałej miłości, która pozwala oddać życie za innych.

Tegorocznej sumie odpustowej przewodniczył ks. dr Roland Manowski, zaś kazanie wygłosił ojciec Paschalis. W uroczystej liturgii wzięły udział poczty sztandarowe strażaków, górników, pszczelarzy oraz goście z parafii ze Stonawy.  Sumę odpustową uświetnił także występ orkiestry KWK Borynia.