Różaniec do granic

7 października 2017 roku nasza parafia, jako położona na granicy kraju, gościła pielgrzymów, którzy przybyli, by wspólnie z parafianami wziąć udział w modlitwie różańcowej. Gościliśmy 160 osób z Panewnik (Ojciec Radomir oraz Siostry), ok 50 osób z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piasku k. Pszczyny (ks. dr Grzegorz Stephan), 19 osób z Parafii Nawiedzenia NMP w Częstochowie (ks. dr Paweł Sobuś) oraz pielgrzymów z Imielina, Orzesza, Stonawy i Karwiny. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kaczycach oraz pracy pań z nieformalnej grupy „Kamratki” zostali godnie ugoszczeni w szkolnej stołówce.

„Różaniec do granic” to akcja stanowiąca odpowiedź na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, którą wyraziła 100 lat temu podczas objawień fatimskich. W naszym kościele odmówiono wspólnie cztery części modlitwy różańcowej, prosząc o ochronę, nawrócenie i pokój dla naszej Ojczyzny i świata. W naszej parafii w modlitwę włączyła się również grupa wiernych z Zaolzia wraz ze swoim duszpasterzem, księdzem Rolandem Manowskim, proboszczem parafii ze Stonawy, co dodatkowo stanowiło symbol przekraczania granic przez wiarę i tworzoną dzięki niej wspólnotę. Łącznie do naszego kościoła zawitało około 400 pielgrzymów.

Różaniec do granic

Różaniec do granic