Wizyta siostry Rity

W Światowym Tygodniu Misyjnym przypominamy niedawną wizytę misjonarki w naszej parafii. We wrześniu odwiedziła nas siostra Rita, ponieważ znajduje się tutaj jej rodzinny dom. Siostra podzieliła się świadectwem, w którym przedstawiła swoją pracę misyjną w Kazachstanie. Jej placówka znajduje się w Kellerowce, wiosce na północy państwa. Siostry nazaretanki zajmują się tam między innymi prowadzeniem katechezy, przygotowaniem parafian do sakramentów, prowadzenie wspólnot „Ruch Czystych Serc” i „Matek w modlitwie”. Pomagają też po prostu ludziom w potrzebie. Opiekują się dość rozległym terenem, stanowiąc żywe świadectwo miłości Chrystusa. W czasie zbiórki na cele misyjne nasza parafia zebrała 8000 zł.

W tym szczególnym dniu zachęcamy do modlitwy i wspierania dzieła misyjnego Kościoła.

Prezentujemy w tym miejscu kilka zdjęć udostępnionych przez siostrę Ritę prezentujących jej pracę misyjną i kazachskie krajobrazy.