Kazimierz – Sandomierz 2015

Kazimierz Dolny to perła renesansu, niezwykle urokliwe miasteczko, ukochany plener malarski wielu artystów i wakacyjna stolica kina podczas Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. W sierpniu 2015 roku kaczyccy parafianie mieli okazję przespacerować się pięknymi i malowniczymi uliczkami starego miasta, podziwiać jego panoramę ze Wzgórza Trzech Krzyży oraz zwiedzić ruiny zamku, którego historia sięga XIV wieku. Ponadto uczestnicy wycieczki mieli okazję do modlitwy w Kościele Farnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, który nie tylko stanowi ważne miejsce kultu, ale też jest cennym zabytkiem architektury.

Również drugi cel wycieczki – Sandomierz jest niezwykle popularnym celem turystycznym ze względu na niepowtarzalny urok, klimat miejskich uliczek i wiele atrakcji. Jedną z bardziej niezwykłych jest Wąwóz Królowej Jadwigi, czyli znajdujący się niemal w centrum miasta wąwóz lessowy. Niezatarte wrażenie wywarł także na grupie spacer sandomierską starówką, gdzie zachowały się elementy średniowiecznego miasta – Brama Opatowska, miejskie mury oraz gotycka Katedra, w której znajdują się relikwie Drzewa Krzyża Świętego.